Szambo betonowe 10m3

Ścieków, które powstają w niemal każdym gospodarstwie, powinniśmy regularnie się pozbywać. Jeśli z najbliższej okolicy nie ma możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest montaż szamba. Spośród szamb dużą popularnością cieszy się szambo betonowe 10m3. Zakupione szambo musi być szczelne, aby ścieki nie doprowadziły do zanieczyszczenia okolicy.

Kiedy wybrać szambo betonowe 10m3?

Najczęściej tereny, które przeznaczone są pod zabudowę domków jednorodzinnych lub innych budowli, położone są na obszarach bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Wówczas montaż szamba na takim terenie jest koniecznością. Pojemność szamba, na które się zdecydujemy, uzależniona jest m.in. od liczby osób, które zamieszkują posesję oraz od ilości wody, jaka jest zużywana przez domowników. Przyjmując, że rodzina liczy cztery osoby, a każdy z jej członków zużywa dziennie 180 l ścieków, które będą wywożone raz na dwa tygodnie — pojemność zbiornika powinna wynieść ok. 10 000 litrów, czyli w przybliżeniu ok. 10m3. Dlatego też w takim przypadku najlepiej wybrać szambo betonowe 10m3!

Co powinno wyróżniać szamba betonowe 10m3?

Szamba betonowe o pojemności 10m3 powinno zostać wykonane z najwyższej jakości wytrzymałego materiału, jakim jest beton wodoszczelny B25W8. Szambo betonowe 10m3 powinno być odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz pęknięcia. Odpowiednio duża masa zbiornika na szambo betonowe powinna uniemożliwić jego przesunięcie, które mogłoby mieć miejsce np. w związku z naporem wód gruntowych. Produkowane przez nas szamba betonowe 10m3 wyróżnia najwyższa staranność wykonania. Nasze zbiorniki betonowe mają niezbędne dokumenty, m.in. certyfikat PZH, aprobatę ITB, certyfikat ISO9001, a także deklarację zgodności na piśmie. Na każdy zakupiony zbiornik i pokrywę dajemy aż 5-letnią gwarancję potwierdzoną na piśmie.

szambo betonowe 10m3
 

Ile kosztuje zbiornik na szambo betonowe?

Cena zbiornika zależy od jego wymiarów i ilości komór i wynosi od około 1000 - 3000 zł. Skontaktuj się z nami w celu dokładnej wyceny. Gwarantujemy najniższą cenę!

Co wchodzi w skład zakupu zbiornika na szambo betonowe?

W skład kompleksowej usługi wchodzi: zbiornik wodoszczelny, kominek rewizyjny, właz betonowy, dokumentacja PZH i ITB, gwarancja na okres 5 lat, wstawienie zbiornika do przygotowanego wykopu.

Czy firma AJP oferuje swoje zbiorniki na szambo w całej Polsce?

Tak, firma AJP działa w całej Polsce.

Jaka powinna być optymalna wielkość wybieranego zbiornika?

Wymaganą pojemność szamba należy szacować na podstawie ilości ścieków generowanych przez dany obiekt. Najczęściej zakłada się, że ilość zużywanej w ciągu dwóch tygodni wody przypadającej na jednego domownika nie przekracza 150 litrów. Warto także wziąć pod uwagę pojemność samego pojazdu, który będzie odbierać od nas nieczystości, aby uniknąć problemu z pozbywaniem się ścieków w przyszłości.

Czy jest możliwość zamówienia kompleksowej usługi z transportem i wykopem?

Tak, dla wielu regionów kraju oferujemy możliwość zakupu zbiornika na szambo wraz z wykopem, transportem i montażem. Zapytaj naszego konsultanta o możliwość i cenę dla Twojego miejsca zamieszkania.


 

511290559