Zaznacz stronę

Zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki z betonu na deszczówkę to idealny sposób na magazynowanie wody deszczowej zarówno w przydomowym ogrodzie, jak również na działce. Te w pełni ekologiczne rozwiązania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nasza bogata oferta obejmuje szczelne i niezwykle wytrzymałe betonowe zbiorniki na wodę o różnych pojemnościach.

 

zbiorniki na deszczówkę 2

 

 

Betonowe zbiorniki na deszczówkę – pewny wybór na długie lata

 

Dostępne w ofercie naszej firmy zbiorniki z betonu na deszczówkę to w pełni ekologiczne rozwiązanie. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak również w rolnictwie oraz w przemyśle. Gromadzenie i ponowne korzystanie z wody deszczowej zgromadzonej w betonowym zbiorniku to bez wątpienia bardzo dobry sposób na zmniejszenie rachunków oraz poszanowanie środowiska. Coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami w przydomowych ogrodach oraz na działkach są zbiorniki podziemne na deszczówkę. W przeciwieństwie do zbiorników naziemnych występują one również w większych pojemnościach!

 

Zbiorniki z betonu na deszczówkę – 6m3, 8m3, 10m3 oraz 12m3

 

Od wielu lat właściciele domów jednorodzinnych poszukują optymalnych sposobów na oszczędności w prowadzeniu gospodarstw. Zapewnić ją mogą właśnie betonowe zbiorniki. W naszej bogatej ofercie betonowych zbiorników na wodę znajdują się zbiorniki o różnych pojemnościach, które Klient może bez problemu dostosować do potrzeb swojego gospodarstwa. Oferujemy zarówno zbiorniki z betonu na deszczówkę 4m3, jak również zbiorniki o większych pojemnościach. U nas znaleźć można m.in. betonowe zbiorniki na deszczówkę o pojemnościach 6m3, 8m3, 10m3 oraz 12m3. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wyprodukować również zbiorniki o innej interesującej go pojemności.

 

Szczelne i wytrzymałe podziemne zbiorniki na deszczówkę

 

Wśród właścicieli gospodarstw domowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się zbiorniki podziemne na deszczówkę. To niezwykle korzystne rozwiązanie, zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Znajdujące się w naszej ofercie betonowe zbiorniki na deszczówkę charakteryzuje wysoki stopień szczelności i solidne wykonanie. Szeroka oferta zbiorników podziemnych na deszczówkę umożliwia optymalne dopasowanie zbiornika do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klientów. Oferowane zbiorniki na wodę deszczową posiadają niezbędne atesty oraz gwarancję. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

FAQ

Jaki zbiornik podziemny na deszczówkę?

Zbiornik podziemny na deszczówkę powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału, który będzie wytrzymały, by nie został uszkodzony przez napierający na niego grunt. Ponadto podziemny zbiornik na deszczówkę wyróżniać powinna wysoka odporność na niekorzystne warunki gruntowo-wodne.

Jaki wybrać zbiornik do domu jednorodzinnego?

Zbiornik na deszczówkę powinien być dobrze dopasowany do potrzeb domowników. Decydując się na zbiornik na deszczówkę do domu jednorodzinnego należy pamiętać, by zaopatrzony był w dobrej jakości system rynien i rur spustowych oraz posiadał pokrywę, która gromadzonej w nim wodzie zapewni ochronę przed zanieczyszczeniami.

Jaki zbiornik na deszczówkę kupić?

Rodzaj wybieranego zbiornika na deszczówkę uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb użytkownika oraz warunków panujących na działce. Wybór zbiornika na deszczówkę powinien być uwarunkowany zarówno pojemnością i dostępnym miejscem na działce, jak również materiałem, z jakiego został wykonany – bardzo dobrze sprawdzają się zbiorniki betonowe.

Czy zbiorniki na deszczówkę spełniają wymagania programu Moja Woda?

W ramach programu Moja Woda dofinansowaniu podlegają zbiorniki podziemne zamknięte o pojemności większej niż 2 tys. litrów, naziemne zbiorniki otwarte o pojemności większej niż 2 tys. litrów oraz zbiorniki naziemne zamknięte o pojemności przekraczającej 1 tys. litrów, w przypadku zakupu minimum 2 sztuk. Wszystkie nasze zbiorniki na deszczówkę spełniają wymagania programu Moja Woda.

Czy potrzebne jest pozwolenie na zbiornik na deszczówkę?

W Polsce nadal brakuje jednoznacznych przepisów prawnych, które regulują kwestię pozwolenia na systemy gromadzenia oraz wykorzystywania wody deszczowej oraz roztopowej. Dlatego przed planowaną inwestycją najlepiej skonsultować się z najbliższym Urzędem Miasta lub Starostwem Powiatowym i dostosować się do ich zaleceń.